Odvolání sobotního vystoupení v Běcharské hospodě
6.12.2018

Vážení rodiče, vzhledem k velké nemocnosti dětí, odvoláváme sobotní vystoupení dětí na Léčení s hudbou, které se mělo konat 8. 12. 2018.

3.12.2018

Zimní prázdniny zahájeny v sobotu 22.12. 2018 a skončí ve středu 2. 1. 2019.

Vánoční posezení ZŠ, výroba vánoční dekorace
3.12.2018

Tradice a zvyky Vánoc, výroba vánoční dekorace.

Léčení s hudbou
8.12.2018

Vánoční vystoupení žáků pro seniory.

Mikulášská nadílka
6.12.2018

Návštěva Mikuláše v ZŠ a MŠ.

Mgr. L. Nálevka
4.12.2018

Mgr. L. Nálevka PPP Jičín - RCHMD - Mezilidské vztahy

Uspávání broučků

Uspávání broučků 26.11.2018 , sraz před školou v 15,00 hod.

Vánoční tvoření a Zpívání u stromu

Vítání Adventu 2018 a společné tvoření s rodiči

Červený den v MŠ, prosíme o červené triko. Děkujeme

Pohádkové Mnichovo Hradiště
27.9.2018

Prohlídka zámku s princeznou a pohádkovou vílou

Divadlo Koloběžka
19.9.2018

"Velká houbařská pohádka"

Dopravní hřiště
18.9.2018

-odjezd v 8.30 autobusem, návrat kolem 14.00

3. 9. 2018
30.8.2018

Zahájení školního roku 2018/2019

Co potřebuji do MŠ

Vloženo: 5.6.2017 | Autor: admin| Zobrazeno: 843x | Upravil: admin

Co potřebuji s sebou do školky
Nadešel den, kdy vedete poprvé své dítě do mateřské školy. Rozhodujete se, co s sebou bude potřebovat. Předkládáme Vám seznam toho, co je pro pobyt v naší mateřské škole nezbytné:
 přezůvky do třídy – s pevnou patou, nedávejte dětem v žádném případě látkové nebo gumové pantofle
 cvičky do tělocvičny
– vhodné pohodlné oblečení pro hry – prosíme o jedny tepláky (kalhoty nebo v létě kraťasy) do třídy a druhé na hraní venku. Protože se děti při hře v přírodě lehce ušpiní, z hygienického důvodu vyžadujeme, aby se po návratu do školky převlékly do „domácího“ oblečení,
– náhradní spodní prádlo (kalhotky, slipy nebo trenky) pro výměnu v případě „nehody“, dobré je vložit tam i náhradní ponožky nebo v zimě punčocháče a náhradní tričko,
– pokud bude vaše dítě po obědě odpočívat na lůžku, potřebuje pyžamo.
S dětmi chodíme ven za téměř každého počasí (vyjímkou je silný vítr a déšť). Proto děti přiměřeně oblékejte, určitě jim dávejte pokrývku hlavy (v zimě teplou čepici na uši, v létě kšiltovku nebo klobouček). V období deštů a mokra se nám osvědčily na nohy gumáčky (děti se tak mohou bez omezení pohybovat) a pláštěnku (ne deštník).
Po nástupu do MŠ Vás poprosíme o dvě velké balení papírových kapesníků. Látkové kapesníky dětem nedávejte, poztrácejí je a většinou je nepoznají. Papírové kapesníky mají kdykoliv k dispozici v košíku ve třídě a v jídelně.
Ručníčky nevyžadujeme, máme vlastní, stejně jako ložní povlečení.
 kelímek, pastu a zubní kartáček
– holčičky – zástěrku, kluci – větší tričko na výtvarnou výchovu
 plastový kelímek na pití
Všechny věci dětem podepište!!!
Budete-li mít jakýkoliv dotaz, klidně se zeptejte, rády Vám odpovíme.
PŘEJEME VÁM A VAŠIM DĚTEM, ABY SE JIM U NÁS LÍBILO A DO NAŠÍ ŠKOLKY SE KAŽDÝ DEN TĚŠILY.
Maminko, tatínku…..
Nedávejte dětem do MŠ drahé šperky (řetízky) a cenné věci/hračky/. Paní učitelka nemá zodpovědnost za jejich poškození nebo jejich případnou ztrátu.
Nedá mnoho přemýšlení, aby člověk pochopil, že příchodem do mat.školy prodělávají děti snad největší změnu ve svém životě. Ze dne na den se ocitnou v neznámém prostředí, obklopeny houfem stejně starých kluků a holčiček, které jsou na tom právě tak. Přitom jejich „pracovní doba“ je delší než jejich rodičů – vždyť ti musejí dojet do zaměstnání a zpět. Dítě mění domov za neznámé prostředí mateřské školy, pečující maminku a starostlivého tatínka za dvě střídající se paní učitelky, které nezná a o jejichž pozornost se navíc musí dělit s jinými dětmi. Doma se rodiče do velké míry přizpůsobovali jeho potřebám, teď se samo musí přizpůsobit režimu mateřské školy.
Chcete-li svému dítěti usnadnit vstup do mateřské školy, dodržujte denní režim a přizpůsobujte jej režimu v mateřské škole
Zaměření:
• dítě udržuje osobní čistotu, zvyká si použít toaletní papír a spláchnout WC
• samostatně jí lžící (starší děti příborem)
• pije z hrnku nebo skleničky
• učí se umývat, čistit zuby, utřít si ruce a ústa
• samo si svléká a obléká části oděvu (starší zapíná knoflíky)
• používá kapesník
• umí si nazout boty a bačkory (starší zavazuje tkaničky)
• zvykáme děti poznat si věci a uložit je na své místo
Každý začátek je těžký, pomozte svému dítěti ten jeho „školní“ ulehčit. Dobří rodiče vědí, že se ráno mají s dětmi v klidu a hezky rozloučit a odpoledne za nimi pospíchat, aby sobě i jim vynahradili hodiny odloučení.
Před nástupem musí být vyšetřeno dětským lékařem a řádně očkováno. Chráníme tak Vaše dítě i ostatní děti před nákazou. Před prvním nástupem do mateřské školy musí dítě vyšetřit dětský lékař. Bez potvrzení o zdravotním stavu nemůžeme Vaše dítě přijmout!